65 مغازه ایکی قاپیلار اعلام خسارت شد

05-14-2019 08:21:51
آیین- رییس شورای هماهنگی بیمه آذربایجان شرقی گفت: تاکنون تعداد 65 مغازه واقع در سرای ایکی قاپیلار از سوی کارشناسان بیمه اعلام خسارت شده است.

 

 

به گزارش سایت تحلیلی-خبری آیین و به نقل از ایرنا- فرامرز قهرمانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار این واحد خبری، افزود: تعداد 10 تا 15 مغازه نیز در فهرست اعلام خسارت قرار دارند که این مغازه ها توسط کارشناسان بیمه بررسی شده و پس از اتمام بررسی ها، جمع بندی نهایی برای پرداخت میزان خسارت ها پس از مشخص شدن خسارت دقیق مغازه ها به صاحبان آنها پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: تمام شرکت های بیمه آذربایجان شرقی به محض مشخص شدن مقدار خسارت های وارده به مغازه ها، آمادگی دارند بلافاصله مبالغ تعیین شده را پرداخت کنند.
قهرمانی با بیان اینکه تعداد 80 واحد از مغازه های سرای ایکی قاپیلار بیمه بودند، یادآوری کرد: شرکت های بیمه ای آنچه که در بیمه نامه های مغازه ها اعلام و قید شده است به طور کامل پرداخت می کنند و طبق همان شرایط صاحبان بیمه نامه ها می توانند خسارت ها را اخذ کنند.
وی با تاکید بر اینکه مغازه دارها باید پیش از وقوع حوادث نسبت به بیمه کردن واخدهای تجاری خود اقدام کنند، خاطرنشان کرد: در حالی که با مبالغ ناچیز می توان جلوی چنین خسارت های سنگین به دلیل آتش سوزی و سایر حوادث را گرفت، متاسفانه بسیاری از بازاریان از بیمه کردن واحدهای صنفی خود خودداری می کنند.
قهرمانی اضافه کرد: کسانی که در بیمه نامه های خود کل ارزش اجناس موجود در مغازه را به عنوان مثال 50 میلیون تومان اعلام کرده اند نباید انتظار داشته باشند که 500 میلیون تومان خسارت پرداخت شود.
به گزارش ایرنا، ساعت 22:15 دقیقه چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه 98 آتش سوزی مهیبی در سرای «ایکی قاپیلار» بازار تاریخی و مسقف تبریز به اتش نشانی اطلاع داده و پس از 5 ساعت خاموش شد.
بازار تاریخی تبریز با داشتن حدود 5 هزار و 500 باب حجره، مغازه و فروشگاه، 40 گونه شغل، 35 باب سرا، 25 باب تیمچه، 30 باب مسجد، 20 باب راسته و راسته‌بازار، 11 باب دالان، 5 باب حمام و 12 باب مدرسه به ‌عنوان اصلی ‌ترین مرکز داد و ستد مردم تبریز و ایران شناخته می‌شود.
این مجموعه با نام مجموعه بازار تبریز در 25 شهریور 1354 با شماره ثبت 1097 به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شد و در سال 2010 نیز این مجموعه با شماره ثبت 1346 به عنوان یکی از میراث جهانی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

دسته بندی:
عکس روز

نظرات

ارسال نظر

ایمیل شما در فیلد زیر نزد ما محفوظ خواهد ماند.