رییس کل بیمه مرکزی؛ منشور اخلاقی در صنعت بیمه باید به درستی اجرا شود

01-20-2020 09:15:59
آیین- غلامرضا سلیمانی امیری، رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: مسائل اخلاقی و حرفه‌ای در صنعت بیمه صرفا با افزایش نرخ جرایم قابل رفع نیست و باید کاری کنیم که هزینه‌های معنوی تخلفات بیمه‌ای نیز افزایش یابد.

 

 

به گزارش سایت تحلیلی- خبری آیین ، غلامرضا سلیمانی که در سومین گردهمایی شورای هماهنگی استان‌ها سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: تمامی مفاد منشور اخلاقی در صنعت بیمه باید به درستی اجرا شود و مسئولان ارشد شرکت‌های بیمه‌ای بر این امر نظارت کافی داشته باشد.

وی، توسعه صنعت بیمه را در گرو تعامل مجموعه بیمه با مسئولان دستگاه‌های دیگر اعلام کرد و گفت: اعضای شورای هماهنگی می‌توانند با برپایی نشست‌های هم اندیشی، ایراد سخنرانی و ملاقات با مسئولان و شخصیت های اثرگذار استان‌ها در توسعه فرهنگ بیمه مشارکت جدی‌تری داشته باشند.

سلیمانی تشکیل هیات رئیسه سندیکای بیمه گران ایران را گامی مثبت در راستای نهادینه سازی فعالیت‌های این نهاد صنفی توصیف و بر توانمندسازی هر چه بیشتر این مجموعه، تاکید کرد.

رییس کل بیمه مرکزی با قدردانی از عملکرد درخشان شورای هماهنگی استان‌ها در حادثه سیل اخیر اعلام کرد: باید از فرصت‌های این‌چنینی استفاده کنیم و خدمات صنعت بیمه را به صورت عملی به مردم نشان دهیم تا موضوع نگاه لوکس برخی در جامعه به محصولات و خدمات بیمه‌ای اصلاح شود.

وی نمایندگان شرکت‌های بیمه و فعالان شبکه فروش را نیروهای خط مقدم صنعت بیمه ارزیابی کرد و اظهار داشت: اگر اظهارنظرها و مطالبات صنعت بیمه در فضای کارشناسانه مطرح شود، تاثیر بیشتری در بین مسئولان و دیگر آحاد جامعه خواهد گذاشت.

رییس شورای عالی بیمه با تشریح وظایف و ماموریت های شورای هماهنگی استان های صنعت بیمه، نسبت به ضرورت افزایش سطح مدیریتی شوراها اشاره کرد و گفت:این شوراها در کنار نقش انسجام بخشی بین شرکت های بیمه در استان ها، وظیفه بستر سازی فرهنگی و همچنین معرفی محصولات و دستاوردهای بیمه ای کشور را نیز برعهده دارند.

وی از اعضای این شوراها خواست تا با تکیه بر اشراف اطلاعاتی و توان فنی خود مطالبات بیمه‌ای در استان ها را به ستادهای مرکزی شرکت‌های بیمه منتقل کنند.

سلیمانی با ابراز خرسندی از عملکرد شایسته سندیکای بیمه گران ایران به اهمیت تعامل تنگاتنگ تمامی نهادهای بیمه‌ای در کشور تاکید کرد و افزود: ارتباط نهاد ناظر و فعالان صنعت بیمه با استان‌ها یک ضرورت است که حلقه واسط آن را شورای هماهنگی استان‌های صنعت بیمه تشکیل می‌دهند.

رییس شورای عالی بیمه از تلاش های نهاد ناظر صنعت بیمه برای حذف مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: حذف مالیات بر ارزش افزوده در رشته‌های بیمه زندگی و همچنین درمان در کمیسیون تلفیق مجلس گام بزرگی برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن برشمردن موارد توسعه صنعت بیمه در کشور تصریح کرد: مدیران و کارشناسان صنعت بیمه باید با تحلیل موانع توسعه، مشکلات را برطرف کنند و راهکارهای مناسب ارائه دهند.

رییس کل بیمه مرکزی، زیان‌دهی برخی از رشته‌های بیمه ای نظیر درمان و شخص ثالث را از جمله این موانع دانست و خاطرنشان کرد: صنعت بیمه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که ضریب خسارت در رشته‌های شخص ثالث و درمان از حق بیمه دریافتی بالاتر نرود.

گفتنی است در پایان این گردهمایی لوح تقدیر و جوایز منتخبان سومین گردهمایی اعضای شوراهای هماهنگی صنعت بیمه توسط رییس کل بیمه مرکزی و اعضای هیئت عامل و همچنین دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران اهدا شد.

دسته بندی:
عکس روز

نظرات

ارسال نظر

ایمیل شما در فیلد زیر نزد ما محفوظ خواهد ماند.