بیمه موتور شرکت بیمه آسیا: پشتوانه مالی موتور سواران در تصادفات رانندگی

02-13-2022 11:50:39
بیمه موتور از الزامات رانندگی با موتور می‌باشد.

 

شرکت بیمه آسیا یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های ارائه کننده انواع بیمه نامه است که در سال 1338 فعالیت خود را آغاز کرده و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته‌است. با توجه به این موضوع مشخص است که بیشترین سهم بازار بیمه در بین شرکت‌های خصوصی به بیمه آسیا تعلق می‌گیرد. دقت داشته باشد که این شرکت بیمه‌ای همواره سطح توانگری یک را به خود اختصاص داده و این نشان از اعتبار و توانایی پرداخت خسارت‌های سنگین است. با وجود فراز و نشیب های به وجود آمده در سال گذشته اعم از سیل، زلزله و همچنین شیوع فراگیر بیماری کرونا، حضور نیروی انسانی توانمند، حرفه ای و متعهد و شبکه فروش فعال در بیمه­آسیا، رمز اصلی موفقیت شرکت بیمه آسیا در پایان سال 1400 بوده است. بیمه موتور یکی از بیمه نامه‌های اجباری است که موتورسوار‌ها باید برای وسیله نقلیه خود خریداری کنند. این بیمه نامه خسارت‌های مالی و جانی که در حادثه تصادف رخ می‌دهد را جبران خسارت خواهد کرد. همه ما می‌دانیم که استفاده از موتور سیکلت می‌تواند، سرعت کار‌ها و رفت و آمد را افزایش دهد، اما همیشه خطر در کمین این وسیله نقلیه هم هست پس بهتر است قبل اتمام انقضای بیمه موتور سیکلت برای تمدید آن اقدام کنید.

در این مطلب قصد داریم درباره محاسبه قیمت بیمه موتور و پوشش‌های بیمه آسیا توضیحاتی دهیم تا انتهای متن با ما همراه باشید.

اهمیت خرید بیمه موتور سیکلت

طبق قانون، اگر موتورسواری به صورت عمدی یا سهوی بیمه موتور را خریداری نکرده‌باشد، دچار تخلف شده و پلیس راهنمایی و رانندگی می‌تواند وسیله نقلیه را توقیف کرده و به پارکینگ منتقل کند. همچنین اگر در حادثه رانندگی، موتورسوار خسارت مالی یا جانی را برای شخص ثالث ایجاد کند باید به جبران خسارت بپردازد که به طور معمول هزینه‌ها سنگین بوده و بهتر است که قبل از وقوع حادثه، بیمه شخص ثالث موتور را خریداری کرده باشید. مزیت‌های خرید بیمه شخص ثالث موتور را برایتان شرح می‌دهیم.

توقیف موتور

همانطور که اشاره شد، اگر وسله نقلیه‌ای بیمه شخص ثالث نداشته باشد، موتور سیکلت توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود که این موضوع باعث هدر رفت انرژی و هزینه‌های شما خواهد شد.

جریمه دیرکرد

دقت کنید که اگر از تمدید بیمه موتور شما گذشته باشد، برای خرید بیمه باید جریمه دیرکرد پرداخت کنید که به صورت روزشمار بوده و حداکثر تا یک سال است.

جبران خسارت‌های حوادث رانندگی

اگر راننده‌ای بیمه نامه شخص ثالث را برای موتور سیکلت خود خریداری نکرده باشد، باید تمام هزینه‌های حادثه رانندگی را خودش جبران کند، اما با خرید این بیمه نامه از بیمه آسیا دیگر نگرانی برای جبران خسارت‌ها ندارد.

 

شرکت سهامی بیمه آسیا با هدف معاملات بیمه ای در تاریخ 30/4/1338 به عنوان بزرگترین شرکت بیمه‌گر خصوصی تاسیس شد. شرکت بیمه آسیا بیشترین سهم بازار و 2400 نفر منابع انسانی مجرب و متعهد را داراست. بنا به آخرین گزارش بیمه مرکزی، شرکت بیمه آسیا در بالاترین سطح توانگری مالی است هم چنین این شرکت بیمهای 100 شعبه و3000 نمایندگی در سراسر ایران دارد.

پوشش‌های بیمه موتور در بیمه آسیا

خسارت‌های مالی به شخص ثالث: در صورتی که تصادف بروز حادثه رانندگی، سبب خسارت مالی به شخص ثالث و فردی غیر از راننده مقصر شود، می‌تواند در این پوشش قرار داد و از بیمه آسیا جبران خسارت کرد.

خسارت جانی به راننده: در بیمه موتور برخلاف بیمه شخص ثالث خودرو، اگر موتور سوار مقصر دچار خسارت جانی شود، بیمه مطابق با قوانین بیمه نامه خسارت وارد شده را جبران می‌کند.

خسارت بدنی و جانی به شخص ثالث: اگر خسارت جانی یا بدنی برای فرد زیان دیده و شخص ثالث در حادثه رخ دهد، می‌توان از این پوشش برای جبران دیه و هزینه‌های درمان استفاده کرد.

در حقیقت بیمه موتور سیکلت بیمه آسیا خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به شخص ثالث را پرداخت خواهد کرد و تنها خسارت جانی رخ داده برای راننده مقصر تحت پوشش این بیمه نامه است.

حوادث تحت پوشش بیمه موتور در بیمه آسیا

همانطور که می‌دانید بیمه نامه یک قرارداد دو طرفه بین بیمه‌گر و بیمه‌گزار است که در آن شرکت بیمه موظف است در ازای دریافت حق بیمه از بیمه‌گزار، جبران خسارت را تا سقف تعهدات خود پرداخت کند. بیمه آسیا هم در این بیمه نامه حوادث مختلفی را تحت پوشش قرار می‌دهد که عبارتند از:

 • پرداخت دیه فوت یا نقص عضو
 • هرگونه خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث
 • هزینه‌های درمان شخص ثالث در صورت بروز حادثه
 • برخورد یا تصادف موتور با هر گونه جسم ثابت یا متحرک
 • خسارت‌های ایجاد شده از طریق محموله و بار موتور به شخص ثالث

مزیت‌های خرید بیمه موتور از بیمه آسیا

سوالی که برای برخی از افراد پیش می‌آید این است که چرا باید بیمه موتور را از شرکت بیمه آسیا خریداری کرد؟ خب به طور حتم هر فردی با توجه به الویت‌ها و ملاک‌هایی که دارد تصمیم به خرید بیمه نامه خواهد گرفت. برخی از مزیت‌های شرکت بیمه آسیا برای خرید بیمه شرح می‌دهیم.

وجود کارشناسان مجرب از مزایای بیمه آسیا است.

تعداد مراکز پرداخت خسارت

بیمه آسیا نزدیک به 70 مرکز پرداخت خسارت دارد که بیمه‌گزارها می‌توانند با مراجعه به این مراکز خسارت خود را دریافت کنند. همانطور که می‌دانید هر چه تعداد این مراکز پرداخت خسارت بیشتر باشد، هنگام دریافت خسارت دسترسی برای بیمه‌گزار‌ها راحت‌تر خواهد بود.

شرایط خرید اقساطی بیمه

شرکت بیمه آسیا با توجه به شرایط اقتصادی و اهمیت تهیه بیمه موتور، خرید بیمه شخص ثالث را به صورت اقساطی فراهم کرده‌است تا بیمه‌گزار‌های که توانایی خرید نقدی این بیمه نامه را ندارند، بتوانند تحت پوشش بیمه موتور قرار گیرند.

امکان خرید آنلاین بیمه

خرید آنلاین بیمه یکی از مزیت‌های مهم در شرکت بیمه آسیا محسوب می‌شود که می‌تواند اهمیت ویژه‌ای داشته باشد و در زمان و انرژی بیمه‌گزار صرفه جویی کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه موتور

شرکت بیمه آسیا برای اینکه بتواند خسارت وارد شده در حادثه را تخمین بزند و جبران خسارت کند نیاز به یکسری مدارک دارد که ابتدا باید تشکیل پرونده را حداکثر تا 5 روز انجام داده و در ادامه مدارک درخواست شده را به کارشناس بیمه آسیا تحویل دهید تا ارزیابی خسارت انجام شود. این مدارک مورد نیاز برای پرداخت خسارت عبارتند از:

 • اصل و کپی بیمه نامه معتبر راننده مقصر و فرد زیان دیده
 • اصل و کپی گواهینامه راننده مقصر و فرد زیان دیده
 • اصل و تصویر کارت شناسایی و شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه مقصر و زیان دیده
 • اصل و تصویر کارت ملی مقصر و زیان دیده
 • اصل فاکتور رسمی‌‌لوازم با تایید کارشناس بیمه

ارزان ترین بیمه موتورسیکلت

با توجه به عوامل تاثیرگذار در قیمت بیمه شخص ثالث موتورسیکلت، همان طور که متوجه شده اید، عوامل تعداد سیلندر و نوع و ساختار موتور عوامل ثابتی هستند که در نرخ بیمه موتور سیکلت تاثیر می گذارند پس جهت برخورداری از ارزان ترین بیمه شخص ثالث موتورسیکلت، بیمه گزار باید بیمه موتورسیکلت خود را قبل از اتمام سررسید آن تمدید نماید تا مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث نشود. ضمنا با برخورداری از سقف تخفیف عدم خسارت و انتخاب کمترین پوشش انتخابی نیز می توان ، قیمت بیمه موتورسیکلت را کاهش داد.

برای خرید بیمه موتورسیکلت و بهره بردن از پوشش‌های آن بیمه دات کام مراجعه نمایید.

محاسبه قیمت بیمه موتور چگونه است؟

محاسبه قیمت بیمه موتور به عوامل مختلفی بستگی دارد. سقف انتخابی برای پوشش‌ها، سال تولید موتور سیکلت، نوع موتور و تعداد سیلندرها همگی جزو عوامل تاثیر گزار بر قیمت بیمه نامه است. به طور مثال هرچه تعداد سیلندر‌ها افزایش یا کاهش داشته باشد، به طور حتم بر نرخ حق بیمه تاثیر گزار خواهد بود. توجه کنید که عوامل مختلف دیگری هم می‌تواند قیمت نرخ بیمه را تغییر دهد. به طور مثال می‌توان به تخفیف‌های مناسبتی شرکت بیمه آسیا اشاره کرد.

همان‌طور که گفته شد، قیمت بیمه شخص ثالث با توجه به نرخ بیمه نامه و با توجه به پوشش‌های انتخابی موتور سیکلت مشخص می‌شود. دقت کنید که در دسته بندی سیلندر‌ها و تاثیر نرخ بیمه، موتور سیکلت‌ها به طور کلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 • موتور سيکلت گازی
 • موتور سيکلت دنده‌ای یک سیلندر
 • موتور سيکلت با دو سیلندر و بالاتر
 • موتور سيکلت سه چرخ و سایدکار

ارزان‌ترین بیمه موتور را از بیمه دات کام بخرید

 

بیمه آسیا در بیمه دات کام

بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه است. همچنین دارای مجوز فعالیت رسمی ‌از سوی بیمه مرکزی بوده و به صورت 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در خدمت بیمه‌‌گزار‌ها است. خدمات بیمه آسیا در این سایت ارائه می‌شود و امکان خرید اینترنتی انواع بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه برای مشتری‌ها و بیمه‌گزار‌ها فراهم شده است. توجه کنید که در این مجموعه می‌توانید قبل از خرید بیمه نامه مورد نظر خود، از مشاوره‌های تخصصی و کارشناس‌های بیمه‌ای مشاوره رایگان دریافت کنید. کافی است به وب سایت bimeh.com مراجعه کرده و در صفحه اصلی به بخش منوی محصولات مراجعه کنید تا در ادامه شرکت بیمه مورد نظر خود را انتخاب کرده و استعلام بیمه نامه را دریافت کنید. سپس با انتخاب بیمه نامه مورد نظر خود و وارد کردن اطلاعات بیمه‌ای درخواست شده، کارشناس‌های بیمه‌ای این اطلاعات را دریافت و بررسی می‌کنند و در نهایت در کوتاه‌ترین زمان بیمه نامه شما را درب منزل تحویل خواهند داد.

راه‌های ارتباط با بیمه دات کام:

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: 4372-021

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

برای اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه موتور و شرکت بیمه آسیا، می‌توانید به سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com/ ) مراجعه نمایید.

 

 بیمه موتور ، شرکت بیمه آسیا ، خرید بیمه ، خرید آنلاین بیمه

دسته بندی:
اخبار حرفه ای

نظرات

ارسال نظر

ایمیل شما در فیلد زیر نزد ما محفوظ خواهد ماند.