استقبال میلیونی مردم از یك طرح بخشودگی بیمه ای

01-30-2023 13:31:38
آیین- در آخرین طرح بخشودگی صد در صدی جرایم انواع وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث، دارندگان حدود یک میلیون وسیله نقلیه توانستند از این شرایط ویژه بهره مند و بدون پرداخت هرگونه جریمه، بیمه نامه شخص ثالث خریداری کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی به نقل از صندوق تامین خسارتهای بدنی، این استقبال قابل تحسین در طرح بخشودگی جرایم بیمه نامه شخص ثالث در پی پیشنهاد بیمه مرکزی و موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی محقق شده است.
بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی بیمه مرکزی، در بازه اول این طرح بخشودگی که از ۱۵ آبان تا ۱۳ آذر و مخصوص دارندگان موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی تعیین و اجرا شده بود، حدود ۱۰۰هزار موتورسیکلت و ۵هزار ماشین آلات کشاورزی توانستند نسبت به خرید بیمه نامه معتبر اقدام کنند.
همچنین در بازه دوم این طرح نیز که به مدت ۱۷ روز از ۱۳ آذر تا ۳۰ آذر و با هم افزایی ظرفیت های رسانه ای و اطلاع رسانی مختلف ادامه پیدا کرد، دارندگان حدود ۸۰هزار موتور سیکلت و ۸هزار ماشین آلات کشاورزی و صاحبان حدود ۸۰۰هزار دستگاه از سایر انواع وسایل نقلیه موفق شدند بدون پرداخت جریمه، بیمه نامه خود را خریداری کنند.
بنا بر این گزارش و بر اساس اطلاعات موجود نزد بیمه مرکزی، حدود ۱ میلیون وسیله نقلیه فاقد بیمه نامه از این طرح بهره مند و به جمع دارندگان بیمه نامه شخص ثالث اضافه شدند؛ که از این پس با پشتوانه بیمه نامه شخص ثالث تردد کرده و در صورت وقوع حادثه  شرکت های بیمه برای جبران خسارت های وارده، در کنار آنان خواهند بود.
لازم به ذکر است خسارات ناشی از حوادث رانندگی وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث، سالانه هزاران میلیارد تومان به اقتصاد ملی و خانوارها زیان وارد می کند و علاوه بر این دارندگان اینگونه وسایل بیشتر در معرض مجازات هایی از قبیل حبس و جریمه هستند، لذا صدور بیمه نامه شخص ثالث برای انواع وسایل نقلیه موتوری از خسارت های هنگفت و آثار تبعی که به جامعه وارد می شود جلوگیری خواهد کرد.

دسته بندی:
عکس روز

نظرات

ارسال نظر

ایمیل شما در فیلد زیر نزد ما محفوظ خواهد ماند.