نشست کمیته تخصصی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم صنعت بیمه در محل نهادناظر برگزار شد

08-22-2023 10:47:44
آیین- اتخاذ راهبرد مشترك ویژه مبارزه با پولشویی در صنعت بیمه ضروری است:  ارائه راهکارهای کاربردی برای یکسان سازی عملکرد صنعت بیمه در حوزه مبارزه با پولشویی یک ضرورت آشکار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی دکتر هادی عبداللهی که در جمع مدیران و کارشناسان حوزه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم صنعت بیمه سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: متناسب سازی شاخص‌های مقابله با پولشویی در صنعت بیمه و اصلاح آیین نامه‌های مرتبط در دستور کار کمیته تخصصی مبارزه با پولشویی قرار دارد.
مدیرکل بازرسی، حسابرسی داخلی و مبارزه با پولشویی بیمه مرکزی ج.ا.ایران با اشاره به چالش‌ها و فرصت‌های مبارزه با پولشویی در صنعت بیمه، اظهار داشت: بهره‌گیری از ابزار قانونی و انجام وظایف مبارزه با پولشویی نباید به گونه‌ای باشد که در انجام وظایف صنعت بیمه و سرمایه‌گذاری‌های سالم در آن اختلال ایجاد کند.
وی در همین راستا گفت: توسعه صنعت بیمه به سرمایه‌گذاری‌های متنوع وابستگی تام دارد و در کنار ماموریت محوله، مقابله با ورود پول‌های آلوده، باید برای مانع زدایی در بخش سرمایه‌گذاری تلاش کنیم.
دکتر عبداللهی از صنعت بیمه به عنوان یک مجموعه سرمایه انسانی محور یاد کرد و افزود: جذب اطمینان عمومی در گرو رفع دست اندازهای موجود است که در نهایت به توسعه صنعت بیمه و بسط آرامش در جامعه منتهی خواهد شد.
گفتنی است در این نشست دکتر احمدی معاون نظارت و تنظیم مقررات مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی با قدردانی از تلاش‌های مدیران مبارزه با پولشویی در صنعت بیمه بر ضرورت بومی شدن دانش مبارزه با پولشویی در کشور و صنعت بیمه تاکید کرد.

دسته بندی:
عکس روز

نظرات

ارسال نظر

ایمیل شما در فیلد زیر نزد ما محفوظ خواهد ماند.